Jak se i menší obec může stát nepřehlédnutelnou!
O rok později, 31. května 2017, předal předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček do rukou zástupce obce Kozlov dekret, který obec opravňuje k používání obecních symbolů.
A co tedy jednotlivé symboly vyobrazené ve znaku představují?
Zelená barva štítu, jakožto symbolem naděje, odkazuje na někdejší vojenský újezd a především okolní hluboké lesy, ale i venkovský, přírodní a zemědělský ráz krajiny. Stříbrné (tj. bílé) vlnité zúžené břevno (tj. úzký vodorovný vlnitý pruh) evokuje řeku Odru, pramenící v katastru obce. Zlatá (tj. žlutá) heraldická lilie zastupuje Kozlov (středověké počátky zdejšího osídlení), připomíná též květ kozlíku lékařského a je tedy i určitou narážkou na název obce. Lilie je rovněž atributem sv. Josefa, patrona dělníků a zdejšího kostela z roku 1927, symbol čistoty a obnovy. Zlatý (tj. žlutý) kalich je převzatý z pečeti Slavkova (části Kozlova) z roku 1710, jakožto znamení nejenom duchovní, ale i úspěchu a oslavy.
Blason, odborný heraldický slovní popis znaku obce, proto může znít takto:
V zeleném štítě stříbrně vlnité zúžené břevno provázené nahoře lilií a dole kalichem, obojí zlaté .
V letošním jubilejním roce 2018 přišla na řadu již samotná realizace těchto výsostných insignií a v našich dílnách tak vznikly: vyšívaný znak v malém provedení, vyšívaná obecní vlajka, smaltované ovály se znakem a názvem obce, venkovní tištěné vlajky, stolní vlaječky, úřední razítka a klíčenka s žetonem.