Ručně vyšívané vlajky a prapory
Vyšívané prapory, vlajky, znaky a stuhy jsou jedním z hlavních výrobních artiklů naší firmy. S jejich návrhem i výrobou máme více jak 24leté zkušenosti. Ručně vyšívanými prapory a symboly firma navazuje na práci řádových sester ze středověkých klášterů, díky kterým bylo unikátní řemeslo přeneseno do dnešních dní.
Materiály pro vyšívané prapory
|
|
|
|
|
Ručně vyšívané prapory pro výjimečné události
Díky originálnímu grafickému návrhu praporu či vlajky bude váš nový symbol odrážet jedinečnost a identitu vašeho společenství. Vlajky a prapory bývají standardně vyhotoveny v rozměru 100x150 cm, ale lze je vyrobit i v jakékoliv jiné velikosti dle vašeho přání. Vyhotovit umíme vyšívané vlajky z praporového rypsu, kepru či jiných tradičních a historických materiálů.
100% ruční práce, 0% automat
Význam vyšívaných praporů a vlajek
Prostřednictvím vyšívaných symbolů můžete vyprávět o historii a uchovat mystiku, ať už obcí, městysů, měst nebo hasičských, mysliveckých, sportovních, baráčnických či jiných spolků.
Hasičský prapor používají hasičské sbory více jak 150 let jako výraz své existence a aktivního života. Prapor sboru nesmí chybět u žádného významného dění v obci a městě, je součástí oslav, tradičních hodů, poutí, setkání rodáků, návštěv i soutěží. Prapor spojuje své členy a vzdává hold dlouholeté a obětavé práci svých příslušníků.
Každý obecní znak a vlajka si s sebou nesou svůj příběh o vzniku obce a města, jejich rozvoji, životě místních obyvatel a významných událostech. Pro obyvatele se vlajka a znak stávají historickým symbolem místa, kde žijí a kam se rádi vracejí. Pro turisty a návštěvníky zesiluje jejich symbolika atraktivitu místa, kde je možné strávit příjemné chvíle a získat nezapomenutelné zážitky. Vyšívané symboly nejen zkrášlují reprezentační interiéry, jednací sály, zasedací místnosti a kanceláře, ale přispívají také k vnímání důstojnosti a významnosti těch komunit, spolků a institucí, které reprezentují.
Důležitý je výběr materiálu, ze kterého bude prapor či vlajka vyrobena
Materiál do celkového vzezření symbolů výrazně promluví, a proto doporučujeme naplánovat osobní setkání, na kterém si budete moci materiály a výšivky osahat a rozhodnete se pro ten, který se bude nejvíce líbit a vyhovovat vašim potřebám.
Našim klientům nabízíme na výběr ze čtyř druhů materiálů:
- Satén ALERION® (lesklý a odráží světlo, velmi výrazný), 200 g,
- Samet Classic ALERION® (jemný nízký počes, pololesklý), 240 g,
- Samet Premium ALERION® (vyšší počes, matný, pohlcuje světlo, důstojný dojem), 360 g,
- Samet Exclusive ALERION® (nejvyšší počes – chloupek, těžký, hutný), 420 g.
Správný prapor musí držet tvar
To zaručí speciálně střižená výztuha, kterou jsme v našich dílnách vyvíjeli postupně několik let a dnes je nedílnou součástí každého originálního vyšívaného symbolu. Každý prapor od nás má v sobě speciálně střiženou výztuhu, tzv. tělo praporu, která navždy zajistí jeho důstojný a reprezentativní tvar (cípovitý) při zavěšení na žerdi. Naše prapory se neprověšují, nejsou splihlé, nemačkají se. Prapor zůstává trvale reprezentativní a hodný svého významu.
Precizní umělecko-řemeslná ruční výroba
Prapory přežívají staletí díky precizní a zručné práci vyšívaček. Naše společnost se specializuje na výrobu praporů a vlajek starodávnými řemeslnými postupy. Uchování tradice i původní podoby řemesla se stalo naším posláním. Mistrovské výšivky trvají i několik měsíců. Využíváme: aplikovanou výšivku, plnou plošnou výšivku, malbu jehlou, řetízkový steh, různé úrovně stínování apod. Jen ty nejlepší a nejzkušenější vyšívačky ovládají malbu jehlou – a ty najdete u nás! Díky této technice vyšívaní dokážou plasticky vykreslit a vystínovat motivy praporu tak, že se stávají doslova živoucími. Výrobu šablon a přenos motivů na podklad zajišťujeme tradiční ruční metodou vypichování a barvením tzv. inkoustem rotterdamských jeptišek. Více o výrobě vyšívaných symbolů si můžete přečíst zde.
Proč vyšívané vlajky a prapory právě od nás?
- Vyšívané prapory a znaky z našich dílen jsou vytvářeny rukodělně, tradičními řemeslnými metodami za současného využití špičkových technologií a moderních materiálů.
- Poskytujeme nejdelší záruku na vyšívané symboly na trhu v délce 20 let. Životnost vyšívaných praporů z našich dílen je 100 a více let.
- Naše vyšívačky ovládají mistrovsky jedny z nejnáročnějších technik vyšívání.
- Při výrobě využíváme kvalitní samety a satény vysoké gramáže s plnými hlubokými barvami.
- Každý prapor od nás má v sobě speciálně střiženou výztuhu, tzv. tělo praporu, která zajišťuje navždy jeho důstojný a reprezentativní (cípovitý) tvar.
- Nedílnou součástí praporů, vlajek a znaků, které pochází z našich dílen, je i reprezentativní příslušenství: žerdě, hrazdy, stojany, hlavice, nástěnné packy, vlajkonošské pásy a rukavice, ochranné obaly a přepravní tašky.
- U všech symbolů garantujeme jejich provedení a podobu v souladu s platnými zákonnými předpisy, odbornými heraldickými pravidly a mezinárodními zvyklostmi.
Podílejte se na designu svých vyšívaných vlajek a praporů!
I když je vizuální podoba praporů a vyšívaných vlajek do určité míry ovlivněna tradicí, přece jen je možné do nich promítnout vaše představy a individuální přání, vaše místní zajímavosti, tradice, hodnoty. Tyto vyšívané symboly tak mohou odrážet jak vaši minulost, tak i současnost. Díky vaší aktivní účasti při navrhování vlastního vyšívaného praporu získáte opravdový skvost, jehož duchovní dědictví přetrvá staletí.
Rozdíl mezi vlajkou a praporem
Vlajka
Má přesně stanovený poměr stran (2:3) a vytahuje se na stožár nebo žerď pomocí lanka, ke kterému se připevňuje úvazy nebo karabinkami. O vlajkách hovoříme také v souvislosti s vyšívanými symboly pro obce a města. Tento termín zavádí novelizace zákona č. 216/2004 Sb., o obcích, která s účinností od roku 2004 obecní symboly označuje jako „znak“ a „vlajku“. Termín vlajka se používá rovněž pro vlajky tištěné. Vlajky se běžně používají jako symbolika spolků a zájmových skupin. V našem sortimentu najdete také vlajky reklamní apod.
Prapor
Bývá pevně spojen se žerdí, ke které se uchycuje prostřednictvím ozdobných hřebů, navlečením na tunýlek nebo pomocí jiných mechanismů. Rozměry praporu nejsou přesně stanoveny. V českém prostředí se obvykle vychází z poměru stran 2:3. Termínu prapor se užívá zejména v souvislosti se slavnostními vyšívanými symboly (vyjma municipalit, viz odstavec o vlajce).
Bez ohledu na terminologii jsou vlajka i prapor nejdůležitějšími symboly každého společenství. Umí sjednocovat, ale zároveň podtrhnout i vaši svébytnost a výjimečnost. Jsou vaší vizitkou i tváří, která si zaslouží speciální pozornost.